Smagās artilērijas pulka (līdz 1926.gada 1.jūlijam – Smagās artilērijas divizions) krūšu zīme.

Krūšu zīmes averss.
Krūšu zīmes reverss.
Krūšu zīmes reverss.

Krūšu zīmes pamatā ir divi melni tērauda lielgabalu stobri, izvērsti savā starpā 45° leņķī. Augšā, stobra ietvērumā, trīs zelta zvaigznītes. Atsevišķi uz stobriem uzlikti zeltīti burti: “SAD” (Smagās artilērijas divizions). Apakšējā stobra ietvērumā atrodas sprāgstoša zeltīta bumba 6 mm diametrā. Uz stobra uzgaļiem, tos aplokot, vijas tumši zila emaljas lente ar zeltītu iekantējumu, kura lokveidīgi starp stobriem noliecas uz leju un ietver sprāgstošo bumbu, no apakšējās puses tai nepieskaroties. Uz lentes ar baltiem cipariem un burtiem uzraksts: “1921. / 26. maijā”. Nozīmes otrā pusē iegravēts nozīmes kārtas numurs. Nozīmes izmērs ir 50 x 32 mm, tā apstiprināta 1924. gadā.

1926.gada 1. jūlijā Smagās artilērijas divizions tika pārdēvēts par Smagās artilērijas pulku, taču krūšu zīme netika mainīta.

11.Dobeles kājnieku pulka krūšu zīme.

Krūšu zīmes miniatūra, averss.
Krūšu zīmes miniatūra,reverss.

Krūšu zīmes pamatā ir tērauda ugunskrusts ar reljefi ierāmētiem pulka iniciāļiem stūros: “D – 11 – K – P”. Zem krusta sakrustoti divi tērauda šķēpi ar bronzas rokturiem uz augšu. Krusta vidū rombveida laukums sarkanbaltsarkanā krāsā ar zeltītām četrstūrainām zvaigznēm laukuma kreisajā, labajā un augšējā stūrī. Uz laukuma no augšas uz apakšu pulka dibināšanas diena, mēnesis un gads ar bronzas cipariem “14./XI./19.”. Laukums norobežots ar bronzas akas tipa zīmi (ir variants bez šādas zīmes).

Pulka krūšu nozīmes meta autors – mākslinieks N. Strunke.